Základní umělecká škola
Marie Podvalové
Cukrovarská 1, Praha 9 - Čakovice
K Rybníčku 8, Praha 9 - Satalice
www.zuscakovice.cz

Úkoly pro žáky v době nepřítomnosti ve škole hudební obory

Učitelé hudebního oboru komunikují se žáky mailem, telefonem nebo dalšími prostředky. Každý učitel volí tu formu, která je pro něj i pro žáky optimální.

 

Heřmánková  Š. - Dětský pěvecký sbor Kalamajka

Další informace  a úkoly v samostatném oddílu na webu.

 úkoly pro období 18. – 25.3.2020:  opakovat a naučit se zpaměti všechny písně s českými texty, tzn.    A. Dvořák – Dyby byla kosa

A. Dvořák – Voda a pláč

P. Jurkovič – Vrby se nám zelenají

Z. Lukáš – Žádnyj neví jako já

P. Eben – Jarní písnička

 úkoly pro období 25.3. – 1.4. 2020:  naučit se zpaměti texty k písním Mamma mia a The Gospel Train

 

                                

Zobcová flétna – Alžběta Chlubnová

Každému žákovi posílám prostřednictvím emailu instrukce k výuce v následujících dnech. Pokud něčemu nebudete rozumět, či budete potřebovat ústní konzultaci, jsem k dispozici na telefonu 608840197.

 

Bc. Vladimíra Jakimeczková

Vážení rodiče, každý týden budu aktualizovat procvičovací látku pro své žáky  - hra na keyboard a hra na akordeon.

V případě jakýchkoli nejasností mě prosím kontaktujte buď telefonicky nebo elektronicky.

Budou-li vaše děti potřebovat vysvětlení k zadané látce, je možné konzultovat po  dohodě prostřednictvím WhatsAppu , Messengera, Skype. Na telefonu budu k dispozici:  pondělí  - čtvrtek  10.00 – 14.00 hod.

 


Keyboard - Jiří Kozina

 Vážení rodiče,

 Jsem k dispozici každý den od 12.00 do 16.00 na telefonu 777019197. Můžete se se mnou spojit i přes Face time, WharsApp nebo Viber abych mohl vidět a slyšet, jak děti hrají a opravit je. Pokud toto není možné, pošlete mi na e-mail kozina.jiri@seznam.cz nahrávku a já neprodleně zašlu reakci jak dál pokračovat.

Děkuji všem, kteří pravidelně tímto způsobem se mnou pracují a  žáky, kteří se dosud neozvali žádám, aby tak neprodleně učinili.

 

Violoncello - Markéta KozinováVýuka probíhá distančně na telefonu 777291919 od 8. 00 do 17.00 každý všední den po dohodě

 

Miroslav Laštovka

Metodické pokyny k výuce trubky a zobcové ( altové i sopránové ) flétny:

Všechny žákyně i žáci,hrající na trubku budou klást důraz na cvičení stupnic,akordů,technických cvičení a jejich variací,tak jako na každé hodině. Dále si budou opakovat všechny etudy,které jsme dosud hráli a taktéž přednesy, jednak ty s doprovodem klavíru nebo s CD. Předpokládám,že náš třídní koncert se podaří uskutečnit. v červnu.
Všechny žákyně i žáci,hrající na flétnu budou postupovat obdobně, tzn.budou cvičit stupnice,akordy a jejich variace,etudy a přednesy tak,abychom se technicky udrželi ve formě pro případný třídní koncert,či závěrečné zkoušky.
 
 V případě nejasností nebo dotazů mě neváhejte kontaktovat na tel. 774 268 907 nebo mailu: lastovkamirda@seznam.cz


Pavel Vašíček - klarinet, saxofon, zobcová flétna

Vážení rodiče a žáci,
vzhledem k aktuální společenské situaci Vám touto formou posílám informace a pokyny pro domácí přípravu. Myslím, že v tomto období mohou mít žáci více prostoru pro hraní na nástroje než v běžném režimu. Je to to také možnost k odreagování a zahnání nudy.
  Chtěl bych Vám tedy, v případě potřeby, nabídnout možnost konzultací prostřednictvím mailů, nebo po telefonu. Moje číslo je 776078201 - raději v odpoledních hodinách.
  OBECNĚ:
 Mladší žáci (zobcové flétny) mohou po zvládnutí zadané látky postupovat dále ve šk. L. Daniel. V případě nejasností ohledně nových jevů a not mě prosím kontaktujte.
Můžete si také zahrát na nahrávací studio, zaznamenat výkon na mobil a poslat. Výhodné, poučné i zábavné je to, že si nahrávku můžete poslechnout a případně nahrát znovu a lépe, aby se mi to také líbilo.
 Ostatní žáci (klarinety, saxofony) - dopručuji pravidelně udržovat nátisk pomocí stupnic. Je jich na výběr dost.:-) Stupnice a kvintakordy se snažte hrát precizně a bez chyb. Pokuste se je dostat do vyššího tempa pomocí artikulací a rytmizací. Hrajte také skladby s nahraným podkladem. Většině z Vás jsem různé materiály už poskytnul. Případně si napište pro zaslání dalších. Je toho velké množství na výběr a jsou to také většinou známé skladby.